5 ZALET STOSOWANIA WITAMINY C

Witamina C to bardzo pożądany składnik kosmetyków. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim bardzo silnym właściwościom antyoksydacyjnym. Obecność witaminy C w codziennej pielęgnacji to niezbędny element profilaktyki przeciwstarzeniowej.

 

1. Antyoksydacja

Witamina C należy do tzw. wymiataczy wolnych rodników – wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Reaktywne formy tlenu uszkadzają kolagen, prowokują powstawanie stanów zapalnych i niszczą naturalną barierę ochronną skóry, wpływając w ten sposób na przyspieszenie procesów starzenia. Antyoksydanty maja za zadanie dezaktywować  działanie wolnych rodników, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się.

 

2. Działanie przeciwstarzeniowe

Kolagen to białko, które odpowiada za jędrność i sprężystość skóry. Wraz z wiekem następuje degradacja włókien kolagenowych i na skórze pojawiają się zmarszczki. Witamina C, stymulując produkcję kolagenu powoduje wygładzenie, zagęszczenie i ujędrnienie skóry oraz przyspiesza procesy regeneracyjne wykazując w ten sposób działanie przeciwzmarszczkowe.

 

3. Ujednolicenie kolorytu

Witamina C jest inhibitorem tyrozynazy, enzymu niezbędnego do produkcji melaniny – barwnika skóry. Dzięki takim właściwościom zapobiega powstawaniu przebarwień oraz przy długotrwałym stosowaniu redukuje te, które już powstały, ujednolica koloryt cery i przywraca jej zdrowy blask.

 

4. Uszczelnienie naczyń krwionośnych

W związku z wpływem na produkcję kolagenu, witamina C wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz zapobiega ich kruchości. Jest więc polecana cerze naczyniowej i zaczerwienionej. Skutecznie łagodzi rumień oraz zapobiega powstawaniu obrzęków.

 

5. Działanie przeciwzapalne

Witamina C łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza regenerację skóry np. po oparzeniach słonecznych. Jest to związane z wpływem na zmniejszenie wytwarzania cytokin prozapalnych. Dzięki tej właściwości, wspomaga również ochronę przeciwsłoneczną, redukując rumień wywołany przez promieniowanie UV.

 

W naszym gabinecie oferujemy pełną gamę kosmetyków z witaminą C od marki Medik8.

 

#witaminac #antyoksydacja #przebarwienia